Každý máme někdy chuť udělat si den jen pro sebe a hýčkat se. Pokud nejste fanouškem hýčkání od někoho jiného, chcete opravdu jen být sami se sebou, mám pro vás pár tipů.

Jako všechno, o čem píšu a čemu se věnuji, i den pro sebe bude ve znamení osobního rozvoje. Propojíme odpočinek, relax s rozvíjením své osobnosti, sebe samotných, s uskutečňováním svých snů.

Pohodlné oblečení

Začneme úplně základní věcí a to, cítit se hezky a pohodlně. Vezměte si na sebe vaše oblíbené oblečení, ve kterém se cítíte dobře nejen z komfortní stránky, ale také z estetické.

Nechceme žádné „domácí“ tričko s dírami! V něm se sice budeme cítit pohodlně, ale ne hezky. Sáhněte po příjemných materiálech, možná i chlupatých ponožkách.

Atmosféra

Vždycky říkám, že bez správné atmosféry se nedá hnout z místa.  Zapalte svíčky, vonnou tyčinku, možná si udělejte trochu přítmí a pusťte příjemnou hudbu. Hned se lépe uvolníte a nacítíte sami na sebe.

  • svíčky
  • vonná tyčinka nebo aroma lampa
  • teplá chlupatá deka nebo svetr
  • ztlumit světlo, rozsvítit malou lampičku
  • pustit příjemnou relaxační hudbu (můžete využít play listy na Spotify) nebo zvuky deště

Něco dobrého k jídlu

Připravte si vaše oblíbené jídlo, hlad je to poslední, co bychom v našem relaxačním dnu chtěli. Nebo si jen připravte nakrájené ovoce, oříšky, čokoládu, ať máte v průběhu co zobat. Bude se hodit i teplý čaj.

Když tyhle dvě věci už máme hotové, můžeme se pustit do samotné relaxace, kdy budeme pečovat o tělo, tak i o mysl.

1. Naciťte se na sebe

Nejdříve, než půjdete dál, sedněte si do pohodlného sedu, zavřete oči a na chvíli se jen soustřeďte na přítomný okamžik. Snažíme se mít čistou mysl. Vnímáme nádech a výdech. U toho se snažíme napojit na svoje tělo, na svůj vnitřní zdroj.

2. Opečovávání těla

  • Horká vana

Možná vám to bude připadat jako totální klišé, ale! Horká vana umí dělat divy. Obzvlášť, když přidáte esenciální olejíček (třeba eukalyptus nebo levanduli) a položíte na vanu svíčku.

Možná si budete chtít pouštět relaxační hudbu i ve vaně, nebo být jen tak v tichu.

Snažte se myslet v přítomném okamžiku jen na sebe, na svoje tělo.  Nic jiného v tuhle chvíli není důležité.

Dopřejte si čas, pořádně se umýte, pohlaďte, dejte svému tělu pozornost, kterou si zaslouží. Přece jen tělo je váš domov a slouží vám každý den.

  • Masáž olejíčkem

Po vaně, kdy je ještě kůže vlhká, sáhněte po nějakém olejíčku. Nejlépe třeba kokosový olej, ale vhodné může být i  bambucké máslo.

3. Čas na knihu

Dost často říkáme, že nemáme čas na čtení. Teď je ten nejlepší okamžik, kdy se do toho pustit.

4. Opečovávání mysli

  • Vizualizace

Když už jsme úplně uvolnění, napojení, je ten nejlepší čas na vizualizaci.

Každý máme své sny a chtíče. Ty tu ale nejsou od toho, aby zůstaly nenaplněné. Vizualizace je úžasný nástroj k jejich splnění. Dostanete se do stavu, jako by se vaše přání už vyplnilo. Tím vysíláte obrovské množství vibrací do Vesmíru, který nemůže reagovat jinak, než zhmotněním vašeho snu ve fyzické realitě. Tak funguje zákon přitažlivosti.

Posaďte se do pohodlného sedu nebo si lehněte (pokud máte strach, že byste mohli ze samého relaxování usnout, zvolte raději sed).

Opět se na chvíli můžete jen párkrát nadechnou, vydechnout a zavřít oči.

Nyní zábava může začít. Představujte si, jak byste chtěli, aby vypadal váš život.

Jestli toužíte po finanční nezávislosti, představujte si libovolnou částku na vašem účtu, jak si kupujete ten vysněný dům, nebo jak k vám peníze přicházejí často a rychle. Jak se cítíte? Nejspíš se v téhle realitě bohatého člověka usmíváte, jste uvolnění, šťastní. Prociťte to.

Jestli toužíte po zdravém, silném a krásném těle. Představujte si, jak vaše zdravé tělo vypadá. Jak je plné energie a vše v něm funguje přesně tak, jak má. Jeho imunita je nejlepší, jaká může být a vy se ve svém těle cítíte skvěle.

Pokud máte nějaký určitý sen, představte si, jak se stává skutečností, a jak se při jeho splnění cítíte. Prožívejte všechny emoce, které si myslíte, že při jeho splnění přijdou. Možná se začnete šíleně smát nebo plakat štěstím. Vizualizujte i ty nejmenší detaily.

  • Meditace

Pokud chcete, můžete svůj den zakončit meditací.  Jestli nejste v meditování zběhlí, můžete si přečíst článek Jak jsem začala s meditací a nebo si pustit vedenou meditaci na YouTube.  Najdete jich tam spoustu a můžete ji klidně propojit se svou vizualizací a pustit si meditaci splněných přání. Tak vaše pozitivní vibrace ještě zvýší.

Sleduj mě
Pro více inspirativního obsahu