Vděčnost je jeden z nejsilnějších nástrojů, jak si zlepšit život. Je to základ, protože jestli nejste vděční, přijdete i o to, co máte. Pokud vděční jste, dobrých věcí vám bude přibývat. To je zákon přitažlivosti.

Pokud máte pocit, že nemáte za co být vděční, že se vám dějí jen špatné věci, a že jste otrávení ze svého života, zamyslete se nad úplnými základy. Je obrovské požehnání, že se vůbec probudíte do dalšího dne. Máte kde spát? Co jíst? Máte kolem sebe rodinu nebo přátele? Máte za co být vděční.

Můžete být vděční za úplně základní věci: můžu dýchat, chodit, vidět, slyšet.. tohle jsou věci, které nám připadají jako naprostá samozřejmost, ale ne pro každého to tak je.

Naučme se být vděční za každou dobrou věc, která se nám stane. Ať je to, že vám povyroste váš kaktus na okně, v práci se setkáte s příjemným klientem nebo oceňte, jak je venku hezké počasí. Čím víc si budete všímat těchto maličkostí a budete za ně vděční, tím víc dobrých věcí si budete přitahovat. Nebudou k vám přicházet jen další hezké maličkosti, ale i větší věci. Tím, že budete žít v pozitivním nastavení, začnete rezonovat s pozitivními věcmi. Změnu ucítíte ve všech sférách života.

5 denních kroků

1) Začněte při probuzení

Když ráno vstáváte, poděkujte za den, do kterého jste se probudili. Každý den máte možnost tvořit si lepší život. Tvořit ho podle sebe. Dělat věci, které vás baví a rozvíjí. S tímto uvědoměním se vám bude lépe vstávat a hned po ránu vám může zvednout náladu.

2) Vizualizace – Představte si, jak váš den bude probíhat

Ještě než vstanete z postele, představte si celý váš den. Co máte v plánu? Vizualizujte si vše, co budete dělat, že dopadne, jak nejlépe může. Prociťte za to vděčnost, jako by se to už stalo.

Máte v práci nějaké důležité jednání? Představte si, že bylo úspěšné a vy jste z toho vyšli, jak nejlépe jste mohli. Budete celý den doma a máte v plánu odpočinek a úklid? Tak si představte, jak vás to bude bavit a pořádně si odpočinete.

Klíč k úspěchu je v tom být vděční za úspěšný den, i když ho máte ještě před sebou. Je to jako s afirmacemi. Nastartujete svůj den příjemně naladění. Pozitivní věci se budou nabalovat a nabalovat až z toho bude úspěšný, hezký den.

3) Nenechte se rozhodit

Rozlili jste ráno kafe? Nestihli jste autobus? Nenechte se rozhodit. Berte to s nadhledem. Zasmějte se. Nic se nestalo. Tím, že budete naštvaní, si rozhodíte vaše rezonanční pole tam, kam nechcete. Začnete rezonovat se špatnými událostmi = začnete si přitahovat špatné věci. Však už to znáte. Ráno si připálíte ovesnou kaši, naštvete se a už se to s vámi veze. Jedna horší věc než druhá a ve výsledku byl celý den samá pohroma a jdete spát naštvaní. To nechceme!

4) Všímejte si maličkostí

Buďte vděční i za malé věci. Možná se na vás usmála prodavačka, po cestě do práce jste si všimli rozkvetlých květin nebo na sobě máte svoje oblíbené oblečení.

5) Jděte spát s pozitivními myšlenkami

Na co myslíme před spaním, se nám přenáší i do spánku. Následně se to odráží na jeho kvalitě a pak i na náladě, se kterou se ráno probudíte. Proto je opravdu důležité jít spát v klidu, nemyslet na stresové situace, kterými jste možná ten den prošli a úplně nejlepší je, přehrávat si v hlavě svůj život tak, jak byste chtěli, aby vypadal. Nebo si před spaním psát deník vděčnosti.

Deník vděčnosti

Je to krásná technika, která nezabere tolik času, ale přesto je velmi účinná.

1) Kupte si deník nebo sešit

2) Každý den večer, nejlépe před spaním si zapište 10 věcí (možná i víc), za které jste ten den vděční

3) Přehrajte si celý den v hlavě a vypište jednotlivé body

4) Svůj seznam si přečtěte a u každé věci prociťte vděčnost a poděkujte za ní

Sleduj mě
Pro více inspirativního obsahu