1. Zákon rezonance – Pierre Franckh

Když se mě někdo zeptá, jaká je má nejoblíbenější kniha nebo jakou knihu bych mu doporučila, tak vždycky řeknu Zákon rezonance. Je naprosto geniální. Nejen že se krásně čte, ale tak skvěle popsaný Zákon přitažlivosti jsem nikde jinde neviděla. Autor vysvětluje, jak fungují vibrace a také to ukazuje na svých příkladech. Popisuje své úspěchy a jak se mu jich podařilo docílit. Najdete tam i jeho neúspěchy a vysvětluje, kde se stala chyba. Pokud jste viděli film „Tajemství“ a máte v hlavě trochu nepořádek, tak tahle kniha vám vysvětlí vše do detailu.

Vždy jsem ji četla cestou v autobuse, když jsem dojížděla na vysokou. Doporučuji ji číst po kouskách, stačí pár stran denně a hned budete mít krásný den a bude vás to motivovat tvořit si vlastní realitu. Pomohlo mi to s velkou částí zkoušek 😊. Kdybych si měla nechat pouze jednu knihu, bude to tahle! Vlastně bych ji dala jako povinnou četbu ve školách.

2. Miluj svůj život – Louise L. Hay

Pro spoustu lidí byla takhle kniha přelomová. Já ji četla ve chvíli, kdy už jsem měla opravdu načteno a většinu věcí z té knihy už jsem znala. Ale umím si představit, že s lidmi, kteří se dostanou k takové četbě poprvé, to sakra zamává. Je hodně zaměřená na sebelásku. Tahle kniha mi dala základní uvědomění – všechno se odvíjí ze sebelásky. Pokud se nemilujete, odrazí se to úplně ve všech sférách vašeho života – vztahy, peníze, práce, úplně všude. Jde to ruku v ruce. Je to základní kniha seberozvoje, určitě by ve vaší knihovně neměla chybět.

3. Zázračná voda – Masaru Emoto

Tuhle knihu už beru jako trošku méně důležitou než výše zmíněné. Je to takový doplněk k pochopení, že síla myšlenek působí úplně na všechno. Autor fotí krystaly vody po tom, co do nich vloží (buď silou myšlenky, nebo slova) pozitivní či negativní vibrace. Výsledky jsou fascinující. Voda, do které je vložena láska nebo vděk tvoří nádherné krystaly, za to ale voda, do které je vložena nenávist tvoří o poznání ošklivější krystaly. Po přečtení téhle knihy už nikdy nebudete vidět svět stejně.

4. Hovory s Bohem – Neale Donald Walsch

Abych řekla pravdu, napsat něco ke knihám Hovory s Bohem je pro mě docela oříšek. Každopádně tahle série knih je u mě na top žebříčku. Mám v hlavě spoustu otázek, na které jsem ani nedoufala, že dostanu odpověď. Na hodně z nich mi Hovory s Bohem dopověděly. Je to síla.

Když někomu tuhle knihu doporučím, většina lidí se začne šklebit na slovo Bůh. Nedivím se, je docela hodně znečištěné, ale opravdu se nejedná o Boha, jako ho vyobrazují například křesťané. Nenechte se odradit názvem. Bůh tam znamená něco opravdu jiného! Můžete si pod tím představit například vesmírnou energii. Jestli se pohybujete ve sféře duchovního rozvoje, tohle si musíte přečíst! (samozřejmě nemusíte nic 😊)

5. Můžeš vše, co chceš – Yaksha Katy

Motivační. To přesně vystihuje tuhle knihu. Není to žádná těžká četba, ale uvolňující, plná nadšení, víry a motivace. Při čtení jsem cítila vůni moře a svobody. Katy píše velmi osobitě, krásně. Pokud si potřebujete odpočinou od složité četby, ale stále chcete číst něco, co vám předá hodnotu a zároveň nakopne, tahle kniha je pro vás.

Sleduj mě
Pro více inspirativního obsahu