1. Jistou cestou k bohatství – Wallace Delois Wattles

Pokud rádi ihned jednáte, nejste na tu omáčku okolo a chcete slyšet krok po kroku, co máte dělat, tahle kniha bude pro vás.

Je opravdu maličká. Sice ji budete mít přečtenou za pár hodin, ale nenechte se oklamat. Není to jedna z knih, kterou stačí přečíst jednou. Budete ji muset číst několikrát a opravdu nad každou kapitolou přemýšlet z různých úhlů, abyste si její vědění osvojili a mohli ho aplikovat do svého života.

2. Peníze a zákon přitažlivosti – Jerry a Ester Hicks

Takhle kniha je úžasná. Hezky se čte, a pokud jste těmto věcem otevření, není možné, abyste po jejím přečtení viděli svět stejně.

Zákon přitažlivosti je tam vysvětlen na různých situacích ze života. Dokonce je tam uveden příklad i z druhé světové války. Což jsem já osobně opravdu ocenila, protože některé věci jsem si neuměla vysvětlit.

Při čtení budete pociťovat hojnost, i kdybyste měli peněžence 10 korun.

Je ale potřeba, abyste u jejího čtení byli opravdu otevření a to z jednoho důvodu, byla napsána přes médium. Každopádně pokud na tyto věci nevěříte, nenechte se tím odradit, opravdu stojí za přečtení a informace v ní jsou nevyčíslitelné.

3. Návyky úspěšných – Napoleon Hill

Jsou to vlastně záznamy z rádiového vysílání z roku 1950, které někdo přepsal do knihy. Autorem je Napoleon Hill, a pokud se v této oblasti orientujete už nějakou dobu, tak víte, že tohle je velké jméno

Ze začátku jsem si nebyla vůbec jistá, co si o té knize mám myslet. Ale stačilo dalších pár stran a věděla jsem, že tohle není ledajaká kniha.

Může se zdát, že rady na to, jak být úspěšný z roku 1950 nepůjdou aplikovat do dnešního světa. Právě naopak. V průběhu čtení úplně zapomenete, že to nepíše autor v dnešní době. Všechny rady, které tam říká, jsou prakticky nesmrtelné.

Opět to není kniha, kterou jen přečtete a jdete dál. Je to spíš učebnice. Budete potřebovat tužku a papír a jeho „návody“ si napsat. V tomhle případě by bylo na místě se to i naučit nazpaměť a zkoušet podle toho jednat v běžném životě. Můžete si jeho návody shrnout do jednotlivých bodů na velkou čtvrtku a stejně jako já, si je někde vyvěsit, aby byly na očích.

4. Nástroje titánů – Timothy Ferriss

Uuu obrovská bichle. Není to kniha, kterou si s sebou vezmete na čtení do autobusu. Autor dva roky zpovídal osobnosti, které dosahují špičkových výkonů. Dozvíte se v ní něco málo o myšlení úspěšných lidí, jako je například Arnold Schwarzenegger nebo třeba Wim Hof.

Pro mě to není kniha, o které bych tvrdila, že si ji musíte přečíst, ale je zajímavé vidět, jak myslí lidé, kteří to dotáhli ve svých oborech opravdu daleko.  I když to pro mě byla spíše odpočinková četba, občas jsem tam narazila na opravdu zajímavé myšlenky, které jsem si musela sepsat do sešitu.

5. Bohatý táta chudý táta – Robert T. Kiyosaki

Pecka na konec? Většina lidí tvrdí, že by tahle kniha měla být povinnou četbou ve školách a já nemůžu nic jiného než souhlasit.

Pokud nejste moc na „ezoterickou“ a „duchovní“ stránku věci, tahle kniha bude pro vás. Chcete se stát finančně nezávislým? Autor ukazuje svůj vlastí příběh, kdy měl dva otce. Jeden z nich byl klasický zaměstnanec střední třídy a druhý podnikatel. Uvidíte postoj k penězům ze dvou rozdílných světů.

V knize nechybí ani reálné ukázky, kde nastiňuje, jaké techniky využít, abyste se finančně nezávislým mohli opravdu stát.

Sleduj mě
Pro více inspirativního obsahu