Zamysleli jste se někdy nad tím, co konzumujete? Co konzumujete skrz sociální sítě, internet, televizi, rádio, hudbu, reklamy..?

Většinu lidí ani nenapadne, že to může nějak ovlivnit jejich život.

Pravdou je, že když sledujeme každý den zprávy, kde jsou shrnuty všechny tragédie světa (bouračky, kriminalita, války atd.) vyvolává to v nás negativní emoce. Strach, lítost nebo agresi. Neovlivňuje nás to jen v tu chvíli, co to právě sledujeme, ale i po tom, co televizi vypneme.

Většinu lidí ani nenapadne, že to může nějak ovlivnit jejich život.

Denně přijímáme nespočet informací, které formují naši realitu, proto bychom měli sledovat jen to, co nás nějakým způsobem inspiruje nebo dělá radost.

To, co cítíme, a na co myslíme tvoří naši přítomnost i budoucnost, proto bychom si měli dát pozor, co si každý den dobrovolně programujeme do podvědomí.

Zda se bojíte, že vám uteče něco důležitého, když nebudete sledovat například televizní zprávy, tak věřte, že kdyby něco takového bylo, dozvíte se o tom. K tomu nepotřebujete televizi.

TIP: Jestli se rádi dozvídáte, co je nového ve světě, ale nechcete se nechat ovlivňovat negativními zprávami, existuje alternativa: web pozitivní zprávy

Nesledujte negativní filmy

To samé se týká i filmů. Nesledujte ani kriminálky, horory.. nic dobrého vám do života nepřinesou. Adrenalin lze zažít i jinak. Jestli rádi sledujete filmy, zaměřte se na komedie nebo snímky, které vám dají nějaké nové uvědomění místo strachu.

Co sledujete na sociálních sítích?

Sledujete na sociálních sítích jen to, co vás motivuje, inspiruje, baví? Nebo třeba na Instagramu sledujete někoho, i když vás rozčiluje a vyvolává ve vás negativní emoce?

Nesledujte lidi, kteří ve vás vzbuzují žárlivost nebo něco podobného. Například já sleduji jen, ty, kteří mi mají, co předat a mám je ráda. Sledování někoho, koho nemáte rádi, nemá žádný smysl. Také sledování nějakých smutných „citátů“ nebo bulvárních stránek, na to se vykašlete.

Negativní hudba

Kategorie sama o sobě je hudba s depresivním textem. Proberte svůj play list a zamyslete se, zda si do hlavy neprogramujete nespokojenost, málo peněz nebo neštěstí.

DETOX sociálních médií

Zkuste si týdenní nebo měsíční detox.

Po Vámi určenou dobu zkuste:

  • přestat sledovat zprávy
  • přestat sledovat lidi, které nemáte rádi
  • pokusit se nečíst reklamy v metru, na ulici..
  • nebavit se s ostatními o negativních věcech
  • nesledujte televizi, radši si pusťte video, které vás baví a nějak obohatí
  • poslouchat motivační hudbu

Po týdnu/měsíci pozorujte, jaké to dokázalo změny. Zkuste tyto principy aplikovat do svého života. Zaručeně se Vám bude lépe dýchat.


Sleduj mě
Pro více inspirativního obsahu