1. Daruj někomu maličkost

Ať už jsi v práci, doma nebo kdekoliv jinde, přines někomu nečekaně kávu, kytičku od cesty nebo něco dobrého z pekárny. Můžeš zaexperimentovat a zkusit obdarovat někoho, kdo by to vůbec nečekal. Svět je pak hned lepší místo.

2. Usměj se, nebo se rovnou začni s celého hrdla smát

Je vědecky dokázané, že pokud se usmíváme alespoň 40 sekund, tělo začne vyplavovat hormony štěstí, i když se zrovna necítíme vesele. Úsměv je pro tělo signál, že jsme šťastní, a tak se začne podle toho chovat. Je to takový hack. A pokud se začneš jen tak z ničeho nahlas smát, to bude teprve efekt.

3. Zatancuj si

Jen tak bezprostředně! Nebo se klidně jen na chvíli zamkni v pokoji, pusť si veselou hudbu a začni. Je jedno, jak u toho vypadáš, zrovna teď tě nikdo nevidí. Udělej jakýkoliv pohyb, který zrovna cítíš. Splyň s hudbou, usmívej se. Raduj se ze života.

Neberme život tak vážně!

4. Pomazli se zvířátkem

Nemusíš zrovna ty sám mít domácího mazlíčka, možná ho má sousedka nebo si můžeš zajít do kočičí kavárny. Jen věnuj pár minut naslouchání kočičího předení nebo hraní si s pejskem. Zvířata dokáží vždy zlepšit náladu a uklidnit. Netrápí je všední starosti života. Jsou bezprostřední, šťastná, žijí v přítomnosti.

Ps: Poslouchání kočičího předení je nádherná meditace.

5. Dej si tvé oblíbené jídlo

Ať už je to kousek dortu, koláček, smoothie nebo třeba špagety. Dneska si ho dopřej.  Jídlo vykouzlí úsměv na tváři vždycky.

6. Poděkuj za všechno, co máš

Tenhle tip je opravdu zaručení lepší nálady. Většinu času si ani neuvědomujeme, co všechno máme. Stále myslíme na to, co bychom chtěli a úplně zapomínáme, kolik toho už vlastně máme.

Můžeš poděkovat za svoje tělo, které pro tebe od narození dělá každý den vše, co může. Poděkuj, že můžeš spát v teple v pohodlné posteli, že máš co jíst, můžeš chodit, dýchat, dělat, co tě baví. Poděkuj za svou rodinu, přátele. Člověk si najednou uvědomí, kolik toho vlastně má. Doufám, že už při čtení těchto řádků se cítíš líp.

7. Buď kreativní

Jestli máš čas, vezmi si nějaké barvy, papír a dělej, co tě zrovna napadne. Netvoříme žádné umělecké dílo, jen se uvolni a nech ať štětec mluví za tebe. Klidně můžeš do barev namočit i ruce a jen si hrát.

Sleduj mě
Pro více inspirativního obsahu