Znaky spirituálního probuzení

U lidí, kteří se začnou takzvaně spirituálně nebo duchovně probouzet, můžeme pozorovat určité společné znaky. Tito lidé začínají žít vědoměji, než dosud.

Ne každý musí nutně prožívat všechny znaky probuzení. Možná se najdete jen v některých z nich a ostatní vás mohou úplně minout.

1. Přestáváš vyhledávat společnost, jsi víc sám

Už nechodíš na různé společenské akce typu party. Nic ti to neříká a vnímáš to jako něco zbytečného, co ti bere energii. Cítíš, že ten čas můžeš využít hodnotněji. Trávíš více času o samotě, protože si uvědomuješ, že tak zjistíš o sobě i o světě nejvíc.

2. Začínáš si všímat svých myšlenek, usměrňuješ je

Uvědomuješ si své myšlenky. Na něco myslíš a najednou si řekneš „Proč na tohle teď myslím, takhle přece myslet nechci.“ a tu myšlenku jednoduše zahodíš a začneš myslet na něco pozitivního.

3. Na různé události a okolnosti se snažíš dívat v souvislostech

Necítíš se jako oběť. Snažíš se na situaci dívat z různých úhlů pohledu a snažíš se zjistit, proč se to stalo, jaká byla příčina.

4. Začínáš více číst, vzděláváš se všemi různými způsoby

Možná tě v knihkupectví začalo lákat oddělení osobního rozvoje, možná jsi začal číst různé články, sledovat videa nebo poslouchat podcasty na tohle téma. Začal ses vzdělávat.

5. Přijmul jsi zodpovědnost za svůj život

Uvědomuješ si, že zodpovědnost za svůj život máš jen ty ve svých rukou. Nikdo jiný. Víš, že ty si tvoříš realitu. Vše, co právě teď zažíváš je výsledek tvých předchozích myšlenek.

6. Začínáš se starat o svoje tělo, zdraví

Tím, že jsi přebral zodpovědnost za svůj život, převzal jsi i zodpovědnost za svoje zdraví.  Snažíš se jíst zdravě, začal ses víc hýbat a možná jsi přestal mít potřebu jíst maso a živočišné produkty.

7. Nesleduješ televizi, zprávy na internetu

Víš, že televize není relevantní zdroj informací, a že sledování zpráv, které jsou jen výčet negativních událostí, ti není k ničemu dobré.

8. Zajímáš se o meditaci

Možná sis o ní začal vyhledávat informace, ale možná taky už medituješ pravidelně, protože víš, že má nespočet benefitů a pomůže ti na tvé cestě.

9. Více nasloucháš

Protože když mluvíš, nikdy se nic nedozvíš, protože říkáš to, co už přece víš.

10. Jsi vděčný

Za všechno, co máš. Za každý nádech a výdech, za každý nový den, za možnost tvoři

11. Začínáš si uvědomovat, že nejsi jen fyzická schránka, ale že jsi duše, které je nesmrtelná

Začínáš pracovat s pojmem smrt. Možná se ti přestalo líbit, jak je v naší společnosti smrt vnímaná a hledáš si vlastní pravdu.

12. Táhne tě to k drahým kamenům

Ať je to křišťál nebo jakýkoliv jiný kámen, táhne tě to k nim. Třeba se ti jen začaly líbit nebo už s nimi máš vyzdobený celý byt. Přitahuje tě to k vysokým, čistým vibracím, kterými tyto kameny oplývají.

13. Začínáš objevovat, jak funguje zákon přitažlivosti (rozpomínáš se)

Už víš, že všechno je vibrace. Snažíš se k sobě vědomě přitahovat věci, události, lidi, které si přeješ. Snažíš se vibrovat na stejné úrovni, na které jsou tvá přání a sny.

14. Přicházíš o staré přátele

Probouzející se lidé často ztrácí své dlouholeté přátele. Jednoduše jsou už každý jinde a jejich cesty se rozdělí. Už si nerozumí. Následně jim do života pomalu začínají přicházet noví lidé.

15. Chceš svoje nově nabyté vědomosti a zkušenosti sdílet ostatním

Zjistil jsi věci, které ti změnily život. Cítíš se skvěle a jsi nadchnutý. Logicky to chceš sdílet s ostatními lidmi a svoje vědění jim předat.

Jen se snaž nikomu nic nenutit, spíš čekej, až se tě někdo sám zeptá, ale na to si každý musí přijít sám.

Sleduj mě
Pro více inspirativního obsahu