Tvůj KURZ MANIFESTACE od A do Z

Od přání ke skutečnosti

1. LEKCE

Jak se nenechat rozhodit a udržet si vnitřní klid

Nesnažte se odstranit vše negativní ze svého života. Když chceme něco na sílu odstranit, dáváme tam pozornost, svou energii, vytváříme důležitost – naopak to ještě více přiživujeme a posilujeme.

Uznejte právo na existenci negativních věcí. Jako byste se ocitli na nějaké výstavě obrazů – tam se také nezastavíte u obrazu, který se vám nelíbí. Nezačnete se rozčilovat a máchat rukama, ať obraz někdo odstraní. Ale jednoduše projdete okolo a zastavíte se u obrazu, který se vám líbí. Tímhle způsobem si vybírejte věci, lidi, situace.. i ve svém životě. Vybírejte si, čemu chcete dávat pozornost, co chcete ve svém světě živit. 

Vždy máme 100% moc nad tím, jak budeme na situace v životě reagovat, i když si tuhle moc většina z nás neuvědomuje. 

Lidé mají obrovský návyk na vše reagovat okamžitě podrážděním. Stačí sebemenší impulz a v nás to okamžitě vzbudí emoční reakci. Protože reagujeme, jako bychom byli ve snu. Ve snu se věci dějí a my je přijímáme, okamžitě je bereme za své. Ale vy teď nejste ve snu. Nemusíte se okamžitě nechat pohltit situací. Máte možnost volby. Probuďte se. Můžete si vždy vybrat, jak na danou situaci budete reagovat a zda si ji do svého života vpustíte.

Že jste tady, znamená, že jste zvládli v životě vše, co vás potkalo. Tak proč byste nemohli zvládnout to, co vás trápí teď? 

Starej se, ale neznepokojujte se. Starejte se o sebe, o své blízké, o lidi, o svět..ale nenechte se znepokojit. Vaše znepokojení nikomu totiž stejně nepomůže, natož vám. Naopak vás to efektivmě přenese na dráhy života, kde nechcete být.

Když přijde nějaké situace, na kterou nemůžete reagovat klidem nebo utlumením – prožijte danou emoci na plno. Když už to přijde, tak to prožijte ve vší kráse. Nechte emoci volně projít. Když jí dáte prostor, ona mnohem rychleji a snáz odejde. Pokud ji budete potlačovat, zakládáte si na problém.

Na závěr: Nesnažte se o dokonalost a to ani v manifestaci. Pokud se o to budete snažit, vytváříte důležitost a…no však to už znáte.:)

 

✏️ Zodpověz si otázku: Kolik procent energie ze 100% mám poslední tři měsíce? Kde je ta energie, která mi chybí?

MODUL 4. ~ Dokončeno
15%

2. LEKCE

Okolní vlivy a jejich dopad na Tvou realitu

Naše hlava/mysl není odpadkový koš!

 • Vyhýbejte se přijímání negativních informací, které nejsou k ničemu dobré a LHOSTEJNĚ projděte okolo.❌
 • Naopak rozebírejte KAŽDOU pozitivní informaci do detailu, zjišťujte nové skutečnosti a těšte se z nich.🥳

Když se třeba vidíte se svou kamarádkou, nerozebírejte jen, jak je všechno špatné a zlé. Samozřejmě se bavte i o negativních věcech, buďte si oporou, nevyhýbejte se i takovým tématům. Pokud by to ale mělo znamenat, že se o ničem jiném nebavíte, stáhne to jak vás, tak vaší kamarádku. A ze schůzky přijdete v mnohem horším rozpoložení a nižší vibraci, než před ním.

Příklad rozchod: Je to smutná a náročná situace pro vašeho blízkého, buďte mu oporou, ale snažte se to extrémně neprožívat za druhou osobu. Své kamarádce tím nijak nepomůžete a sobě jen uškodíte. Neprobírejte do detailu každou drobnost, která je na dané situaci špatná, ale zkuste konverzaci vést i prospěšným směrem – co dobrého to přinese, jaké nové věci situace otevírá. Tak se bude lépe cítit jak vaše kamarádka, tak i vy. Samozřejmě to nejde bagatelizovat, velmi záleží jaká je to situace, ale co vám tím chci říct – nebojte se konverzace VĚDOMĚ nasměrovat prospěšným směrem. Uděláte to nejlepší, jak pro sebe, tak vaše pro blízké. (prospěšná konverzace může být i „negativní“, například konverzace o zbavení se návyku kouřit – i když se bavíte o tom, jak vám to ničí zdraví, jak se po tom cítíte, jaké problémy vám to přináší – jsou to negativní myšlenky, ale prospěšné = díky nim může přijít uvědomění, že je s tím třeba něco udělat. Takže se nevyhýbejte i negativním/prospěšným tématům, ale vyhýbejte se těm neprospěšným = negativní konverzace, které nevedou k ničemu prospěšnému).

✏️ Vyplň si pracovní list, který ti dokáže krásně odkrýt, jaké prostředí si okolo sebe vytváříš.

MODUL 4. ~ Dokončeno
30%

3. LEKCE

Jak stopnout negativní (neprospěšné) myšlenky

 • Vycvičte si vnitřní alarm – osobního strážce, který vás vždy včas upozorní, že myslíte negativně- neprospěšně.
 • Klidně si řekněte na hlas slovo STOP. Abyste vytvořili mezeru mezi myšlenkami a pořádně si uvědomili, kam se vaše mysl pouští.
 • Připravte si DOPŘEDU myšlenku, na kterou budete myslet, když nastane situace, kdy budete potřebovat rychle odvést pozornost od nějaké negativní myšlenky nebo negativního myšlenkového řetězce.
 • Pokud je to vtíravá myšlenka, která se neustále vrací a vy se ji snažíte odehnat – zvolte opačnou strategii. Věnujte se ji jednou naplno. Sepište si vše, co vás k ní napadá na papír. Napište si řešení daného strachu, negativní myšlenky..

✏️ Vymysli si teď jednu myšlenku, na kterou budeš myslet, když budeš potřebovat přesměrovat své myšlenky z negativních na pozitivní. Vytvoř si takovou kotvu, která ti v těchto situacích pomůže dopředu.

MODUL 4. ~ Dokončeno
45%

4. LEKCE

Jednoduchá technika ovlivnění vztahů

Ať už je to člověk, s kterým máte problém v práci, soused, který vám škodí, jdete někam na úřad a něco od toho pracovníka potřebujete nebo je to váš šéf a vy si za ním jdete vyjednat dovolenou.

Než za tím člověkem půjdete, zkuste si ho v mysli na chvíli představit, jak je šťastný. Jak oplývá tím, co mu nejspíš chybí. Jen si to intuitivně naciťte a představte si toho člověka obohaceného o to, co mu chybí. Jak se usmívá, je v pohodě, klidu..

Těžko se účinky této techniky popisují slovy, jednoduše to zkuste a uvidíte, že pomalu ale jistě se k vám ten člověk bude chovat jinak, půjde vám více na ruku, přestane dělat takové problémy nebo se alespoň situace uklidní.

✏️ Teď si možná říkáte, že na tuhle techniku určitě nezapomenete a až přijde správná chvíle, tak si na ní vzpomenete.:) Ale raději si to ukotvěte. Zkuste tuhle techniku během dne na někoho, s kým máte dnes mluvit, jednat nebo trávit čas!

MODUL 4. ~ Dokončeno
60%

5. LEKCE

Technika Pivotingu

Každá myšlenka má 2 části:

1. – myslím na dostatek obsahu dané myšlenky

2. – myslím na nedostatek obsahu dané myšlenky

✏️ Myslíš na dostatek/přítomnost svého přání nebo na jeho nedostatek/ nepřítomnost?

MODUL 4. ~ Dokončeno
85%

6. LEKCE

Manifestace a peníze

Peníze jsou jen forma energie. Jsou neutrální. Podstatu, kterou v nich vnímáme, jim dáváme jenom my sami. Je to náš úhel pohledu. Peníze nejsou nic špatné, zlé, ale ani úžasné, božské. Jen prostě jsou.

Naše realita vždy odpovídá našemu vnitřnímu světu. Když neustále myslím na nedostatek, prožívám ho, tak je jasné, že tak můj život bude i vypadat.

Starejte se o peníze, ale nenechte se znepokojit. Emočně neprožívejte situaci, když pokaždé něco platíte. Naopak pociťujte hojnost, že máte ty peníze na to danou věc zaplatit.

Když budete věřit a žít, že peněz je DOSTATEK, že k vám chodí úplně přirozeně a je to NORMÁLNÍ, bude jich k vám chodit více a více. Když peníze ale budete neustále brát jako něco nedostupného, že JICH NIKDY NENÍ DOST, tak to se vám bude v realitě zrcadlit a opravdu těch peněz nikdy dost nebude.

Je normální peníze vydávat. Neměli byste u toho mít pocit, že o něco přicházíte. Celý proces plynutí peněz tím rušíte. Pokud budete na penězích sedět, nebudete je chtít vůbec pouštět do světa a budete lpět na každé korunce – narušujete přirozený proces. Peníze tady jsou proto, aby kolovaly. Aby přicházely i odcházely. Pokud je ale nenecháte přirozeně odcházet a budete tlačit na to, abyste drželi tu kulatou sumu na svém účtu – vystavujete se riziku, že přijde situace, kdy o peníze přijdete. Čím více důležitosti, tím více problémů. Rozbije se vám pračka, budete muset zaplatit z čista jasna vysokou pokutu, budete si muset koupit nové auto nebo ho dát do servisu...jednoduše přijde nějaká událost, která ten velký přetlak bude muset narušit.

Čím více myslím na nedostatek = tím více ho budu ve svém životě zažívat.

Proč peníze NEJSOU CÍL?

Vy si přece od života nepřejete peníze jako takové. A váš cíl by měl být to, co si od života přejete! Jaké zážitky chcete mít, kde chcete bydlet, co chcete mít, nosit, používat. Jaké lidi okolo sebe chcete mít, jakého zdraví se chcete těšit. To je váš cíl. Nejsou to peníze jako takové.  Peníze jsou jen náhražka cíle.

Cíl je to, co si od života přejete. Takže si do svých vizualizací dávejte obrazy šťastné rodiny, jak popíjíte kávu na terase vašeho domu, jak letíte letadlem, jak váš podnik roste…Klidně si tam dejte i obraz, jak držíte velké množství peněz v ruce. Budete se tak krásně přesouvat na vrstvu reality, kde je opravdu držet budete. Ale nikdy by to neměl být hlavní záměr.

Lidé často dělají to, že stanoví nějaký cíl, ale po čase ho dají úplně na stranu a začne nekonečná honba za penězi – na svůj cíl úplně zapomenou a řeší jen jak vydělat více a více peněz. Je to začarovaný kruh.

Za to, když si stanovíte opravdový cíl – peníze na jeho splnění budou přicházet jako vedlejší atribut vašeho záměru. 

Nehledě na to, že je kontraproduktivní Vesmíru určovat jakým způsobem k vám daná věc má přijít. Koupit si danou věc je jen jedna cesta. Těch cest, jak k vám vaše přání může přijít, je ale mnohem více. Možná ji vyhrajete, dostanete, najdete, získáte, vyměníte, dostanete jako odměnu v práci…

Pokud Vesmíru určujete cestu, JAK K VÁM MÁ VAŠE PŘÁNÍ PŘIJÍT – celý proces zpomalujete a znemožňujete.

PENÍZE PŘICHÍZÍ NA CESTĚ K CÍLI. 

Samozřejmě můžete si udělat vizualizaci na peníze. Že najdete bankovku na ulici, přijde vám nečekaná suma…budete to fungovat, jen si to zkuste. Ale nikdy by to neměl být váš hlavní životní cíl.

Chcete žít luxusní život?

Pokud toužíte například po té drahé kabelce z Pařížské, chtěli byste tam chodit nakupovat na běžné bázi – potřebujete se vyladit na danou vrstvu reality. Kdybyste měli teď jít do toho drahého obchodu a podívat se na kabelky…jak byste se cítili? Pokud byste se cítili nemístně, nervózně, jakože tam nemáte, co dělat – tak nemůžete přejít na vrstvu reality, kde to pro vás bude běžné! Až se začnete cítit úplně přirozeně, naprosto vítaně a v klidu v daném obchodě, budete si tam prohlížet dané kabelky s hezkým pocitem…až tehdy se začne vaše vrstva reality posouvat. Proto pokud si to vaše duše přeje – choďte si ve vizualizaci novou kabelku do Pařížské vybírat, jako když si jdete koupit tričko do běžného řetězce. Prožijte si několikrát tuhle situaci za zavřenými víčky. Následně (i když na danou věc ještě peníze fyzicky nemáte) běžte do obchodu a prožijte svou vizualizaci v realitě. Pokud přijde pocit nejistoty, velká nervozita – nejste připraveni, nebudete si takový život přitahovat. Vylaďujte se dál, svojí mysl si programujte na svůj vysněný život – pomalu, ale jistě se vám vaše okolnosti začnou měnit.

✏️Zkontrolujte si, na jakou polaritu peněz myslíte. Zda na jejich dostatek, nebo se neustále točíte v myšlenkách na nedostatek. Jak se cítíte, když platíte v obchodě? Něco vám ubývá nebo máte pocit, že něco získáváte? Jak se cítíte, když platíte složenky?

Od teď při každém placení prožijte pocit hojnosti!

MODUL 4. ~ Dokončeno
70%

7. LEKCE

Nejčastější překážky při manifestaci

Nejčastější překážky v manifestaci:

 • Kontrola (neustále kontrolujete, zda už se teda to přání vyplnilo, a kdy už to konečně bude)
 • Lpění/tlak (Dáváte přání podmínky – pokud se to nesplní, nebudu šťastná, můj život nemá smysl..)
 • Vytváření důležitosti (máte plán B?)
 • Opravdu mám záměr nebo mám pouze přání?
 • Opravdu dávám svému záměru pozornost? 
 • Nechávám se neustále vysávat kyvadly?
 • Dělám reálné kroky? Nebo jen o přání stále mluvím?

✏️ K lekci se vraťte, kdyby nastala situace, kdy cítíte, že se vám v manifestaci nedaří a nevíte proč.

MODUL 4. ~ Dokončeno
100%
Otázky na manifestaci, na které jste se báli zeptat, nebo jste hledali odpověď:

Mít přání „vypadnout“ mimo domov, mimo stereotyp je velmi neurčité. Já potřebuji vědět nejlépe do detailu, co si přeji. Takže pokud je to třeba pobyt s wellness – představit si, jak to tam vypadá, s kým tam sem, jak si užívám pohodu s kávou s výhledem do přírody, jaké aktivity tam děláme, jak se tam krásně cítím, jsem šťastná, uvolněná a v klidu. 

Když mám tuhle představu jasnou, nestane se, že bych měla pocit, že se mi přání splnilo způsobem pobytem v nemocnici. Ten totiž vůbec neodpovídá mému zadání a s mým přáním tak nemá mnoho společného. Proto vždy doporučuji přemýšlet do hloubky, co vlastně chci.  Nestačí si přát na měsíc vypadnou, nějaké wellness. Ale svoje přání si vyšperkovat a procítit ten hezký pocit, za kterým tam chceš jet (ten určitě v nemocnici nepocítítš.) Když máme nějakou touhu – tak sice se to klidně může zdát jako materiální touha (třeba po kabelce), ale ve skutečnosti toužíme po POCITU. Po pocitu, který budete mít, když tu kabelku budeme držet v ruce. Po pocitu, který budeme mít, když budeme měsíc na pobytu v přírodě. Takže tvé přání je za oponou jen přání CÍTIT SE DOBŘE. Takže přání se opravdu nesplnilo, ani takzvaně „naruby“. Protože ten pocit jsi v nemocnice pravděpodobně vůbec nezažila.

Cokoliv, co si ze srdce přeješ, můžeš zmanifestovat. Cokoliv. Pokud máš nějakou touhu, máš všechny nástroje k jejímu splnění. Takže ano, co si přeje tvoje duše, můžeš i mít.

Obecně můžu říct ano, ale je třeba počítat i s nějakým nižším procentem situací, které nedokážeš tak úplně ovlivnit, jako třeba: 

Můžeš ovlivnit, kterými lidmi se obklopuješ, ale nemůžeš ovlivnit, co si ti lidé do života přitahují, jak myslí. Žiješ v určité vrstvě reality, ale do tvé vrstvy reality vstupují i vrstvy reality lidí okolo tebe. Vždy tě lidé okolo budou do nějaké míry ovlivňovat. To samé kyvadla: Když tady bylo obrovské kyvadlo se jménem Covid, tak se tomuhle fenoménu nedalo úplně vyhnout, jelikož to bylo celospolečenské masivní kyvadlo. Nejspíš informace o něm vstoupila do vrstvy reality úplně každému. Aby ti do reality nevstoupila, nejspíš bys musel/a žít někde v jeskyni mimo civilizaci a bez signálu. 

Ale to neznamená, že by sis teď měl/a říct: Aha, takže ne vše můžu ovlivnit a přejít do role objeti a věci, které se ti dějí svádět na něco venku. To absolutně ne. Z velkého procenta je opravdu jen na tobě, co se ti v životě děje, a jak se každý den cítíš. A vždy máš absolutní moc, jak budeš na situace ve svém životě reagovat – zda se jí necháš pohltit a přijmeš ji jako svou realitu nebo lhostejně projdeš okolo.:) 

 

Nejlépe si to vyzkoušet na vlastní kůži. 🙂 Pokud máš zkušenost „zdravý“ rozum si na ní zakládá a nebude ti házet stále dokola myšlenky, že je to nemožné. Vyber si nějaké malé přání, na kterém vůbec nezáleží jestli se splní nebo ne – třeba, že chceš zmanifestovat gumovou kačenku. Je to takový klasický příklad, který se v manifestaci používá, protože je to úplně jednoduchá věc, ale nejspíš ji doma běžně nemáš a nepoužíváš. Můžeš si třeba týden v kuse 2x denně na chvíli představovat, jak ji držíš v rukou. Jakou má strukturu, vůni, konzistenci. Využij všechny smysly. Prohlídni si do detailu, jak vypadá, jaké má barvy. Po týdnu tohle přání úplně pusť a už na něj nemysli. V budoucnu buď kačenku někde uvidíš, někdo ti ji dá nebo se ti náhodně vyskytne v životě. 

Ale jak jsem říkala v druhé lekci kurzu…žijeme na obrovské rotující kouli uprostřed nekonečného Vesmíru. Máme tu teplo díky další obrovské hořící rotující kouli jménem Slunce. Taky je to pro tebe uvěřitelné a opravdu pochopitelné? 🙂

Může to být buď tím, že to přání opravdu zas tak moc nechceš, moc na to tlačíš nebo nevěříš, že se splní, a tak to raději jdeš zkusit s dalším. Je normální mít hodně tužeb, ale je důležité umět si vybrat, co nejvíce chci zrovna teď. Dneska obecně moc trpělivosti nemáme, svět je hodně rychlý a pokud se nám nenačte stránka na internetu během jedné vteřiny, začínáme být nervózní.:) Je to jen a jen o tréninku. Trénuj trpělivost, protože bez ní se člověk neposune. 

Nikdy se nesnažte přitáhnout konkrétní osobu. Má to nejeden důvod. Za prvé – nikdy nikoho nemůžeme ani bychom neměli chtít na sílu ovlivnit, přes jeho vůli. Pokud je tomu ten daný člověk otevřený, sám to dobrovolně chce – jde si daného člověka „zmanifestovat“ – třeba setkání s ním. Pokud ten člověk ale o tebe nemá zájem, není tomu otevřený a nechce to – jednoduše se to nepodaří. Pokud si chceme přitáhnout vysněného partnera – nikdy si prosím nevizualizujte konkrétní osobu nebo svého ex partnera. Je to ztráta energie, holý nesmysl. Protože z nějakého důvodu vás ten člověk nechce nebo jste se rozešli – není pro vás ten nejlepší, koho můžete mít. Proto si vždy vizualizujte nekonkrétní osobu. Představujte si, jak se vedle svého ideálního partnera cítíte, co spolu sdílíte, děláte, zažíváte, na jaké dovolené spolu jezdíte. Jak se držíte za ruce, díváte se do očí, jaký pocit s tím člověkem máte. Tak se manifestuje životní partner. Život ví, co je pro vás nejlepší a pošle vám toho pravého partnera. Někde tam je. Nesnažte se lpět na osobě, kterou znáte – dost pravděpodobně by to pro vás ideální partner vůbec nebyl, i když si to myslíte z pozice chemie, ega, rozumu…

Tohle si bohužel spoustu lidí neuvědomuje – Pokud si pilně měsíc manifestujete nový život, myslíte pozitivně, děláte kroky dopředu…ale stále vám chodí negativní situace jako dřív a vy si pokládáte otázku proč – důvod je docela jednoduchý. Nic se tady na světě nemanifestuje hned, během vteřiny. Samozřejmě je někdy manifestace rychlejší a někdy zase chce více času, ale neobjeví se mi hned teď, v tomto okamžiku v ruce míček, když na něj pomyslím. 

Je tady nějaká přirozená časová prodleva.  A ty situace, které se vám teď dějí, jste si nezmanifestovali přímo teď, ale před pár týdny nebo měsíci. Vaše minulá manifestace dobíhá. Takže pokud jste minulé tři měsíce byli naladěni velmi negativně, nemůžeme se divit, že teď, i když myslíte velmi prospěšně, vám ty negativní situace stále chodí. 

Takže vydržte, bude jich méně a méně. 🙂

Často mají lidé problém s tím, žít svou vysněnou realitu, když tomu vnější svět neodpovídá. Jak se mám cítit jako ve vysněném životě, když na mě neustále narážejí negativní situace mé aktuální reality? Často se to může zdát nemožné, ale věřte mi, nemusí to tak být.

Vy jste se v tomto kurzu naučili nespočet důležitých věcí a víte, jak s vnějšími situacemi pracovat, a že NEMUSÍTE být dokonalí. Nikdo není. 🙂 Takže za 1. nesnažit se o dokonalost (100% času se cítit dobře, v klidu, nenechat se rozhodit). Není to potřeba a vlastně to není ani žádoucí. Pokud se budete snažit být dokonalý, vytváříte tlak a to už moc dobře více, k čemu vede. 2. Trénujte pozorování kyvadel, nenechte se do každého destruktivního kyvadla zapojit. 

Mohou se dít negativní situace, ale vy je nemusíte emočně prožívat. Jednoduše je neprožívejte, nedávejte jim zvláštní pozornost. Tím tempo se svou vizí a „aktuální realitou“ půjde vést mnohem snadněji. Berte to jako hru. To, co jste nevědomě manifestovali už dříve (klidně pár měsíců), teď teprve dobíhá. Takže se hned nečertěte, že si tady snažíte manifestovat dobré věci, ale stále vám chodí i špatné. Řekněte si „Jasně, tak tohle jsou ozvěny mých minulých myšlenek. Já si ale teď tvořím úplně jiný, nový život a nenechám se stáhnout zpět do minulého stylu myšlení.“ Berte to spíš jako zkoušku vašeho pokroku, jak jste se už posunuli a kvalitní trénink. Ne jako překážku, přes kterou nejde jít po cestě k vaším snům.

Stručně řečeno – když se váš vnitřní svět změní, bude chvíli trvat, než se změní i ten vnější. Dejte tomu a sami sobě čas. Negativní věci, které se ještě ve vaše životě nachází, neprožívejte – starejte se, ale nenechte se znepokojit. Nevěnujte jim pozornost, kterou nepotřebují. Když ale budou potřebovat řešení – nechte se takzvaně „pronajmout“. Jednejte, ale s odstupem. Už to není vaše realita, vy jste si přece uvnitř sebe vytvořili novou! Takže není třeba se nijak znepokojovat – za chvíli to bude přece úplně jinak!

Chtít materiální věci není zlé, špatné, méně duchovní, necnostné.. Kdybychom neměli chtít žádné hmotné věci, tak bychom nemuseli být na této planetě, ale mohli bychom zůstat jako seskupení energie támhle někde u zdroje ve Vesmíru. 🙂  Naše duše se z nějakého důvodu chtěly objevit zrovna tady – ve hmotném světě. Duše si chce hrát s hmotou, zkoumat ji, okoušet, protože tohle ve Vesmíru není možné. Není jediný důvod, proč bychom neměli chtít hmotné věci, které nás rozradostní, obohatí nebo pobaví. Od toho tady jsou. Samozřejmě tady teď nemluvím o nějakém nadbytečném plýtvání, nezdravém shromažďováním oblečení, které ani nemáte šanci nosit a mít z něj reálnou radost, nebo zvyšování ega desátým autem, i když auta vám stejně nic neříkají.. Mluvím o opravdové touze rozradostnit duši ne díky prestiži, závislosti na věcech nebo závislosti. Ale jednoduše proto, že to chcete vy a chcete si užít hmotu, kterou nám náš svět nabízí. Takže ano, touha po materiálních věcech může i nemusí být ze srdce a není to žádné falešné přání nebo přání, které byste neměli mít. 

Pokud jsi nenašel/a otázku na tvou odpověď nebo tě zajímá ještě něco dalšího – neváhej odeslat otázku přes formulář a já sem otázku s odpovědí brzy doplním.🙏

Před koncem posledního modulu máš možnost, „otestovat“ si své znalosti. Zda není potřeba se k některé lekci vrátit a podívat se na ní podrobněji. Tyhle „ankety“ slouží jen k tomu, abyste si vyzkoušeli, zda vše opravdu chápete. Výsledky jsou anonymní a rozhodně by to pro vás neměl být žádný stres. Jen další učební pomůcka.🙏🤍