Tvůj KURZ MANIFESTACE od A do Z

Od přání ke skutečnosti

1. LEKCE

Záměr

Přání je jen vzdušný zámek, nadbytečná energie bez využití. Záměr je odhodlání mít a jednat. 

Přání + jednání = ZÁMĚR

Záměr nevytváří žádný nadbytečný potenciál. Ten je spotřebováván při jednání (nějaké reálné kroky, které děláte, abyste svého snu dosáhli.)

Všechny naše sny potřebují čas. Pokud na ně tlačíme, neustále kontrolujeme, zda už se teda sen zhmotnil a kdy se zhmotní tak za 1. Máme přání, ne záměr. Jak už víme, přání se neplní. Plní se pouze záměry. Za 2. Většina lidí to vzdá příliš brzy. Pokud ale budete vše chtít hned, nedostanete nic. Mějte trpělivost, protože pokud ji budete mít, celý proces se zrychlí a vy to nebudete stíhat ani sledovat. 🙂 Takový paradox.

Nemusíte se sedřít z kůže, abyste získali, co si přejete. Nemusíte o své sny bojovat. Když se rozhodnete mít záměr, nevytváříte žádné překážky. Vy jste se rozhodli si dojít pro to, co vám patří. Takže není třeba boj. Je třeba se jen k cíli rozejít a vzít si ho.

Když máte záměr: Nediskutujete o tom, zda je možné ho dosáhnout, nemáte pochybnosti a nikam nepospícháte. Pokud to tak máte, tak máte přání ne záměr.

O svých snech přemýšlejte jako o něčem dostupném a normálním. Jako když si jdete do obchodu pro mléko. Čím víc to budete brát jako něco normálního, standardního, tím více snadné bude přání zhmotnit (přemístit se na vrstvu reality, kde je se vaše přání nachází).

Záměr sám o sobě vylučuje pochybnosti. Pokud pochybnosti o svém snu máte – zda je možné ho dosáhnout, zda na to budete mít dostatek peněz, zkušeností, dovedností, „štěstí“…tak nemáte záměr, ale přání a měli byste okamžitě zpozornit.

Když totiž máte záměr, tak víte naprosto jasně, že je možné snu dosáhnout. Nepochybujete o tom.

Záměr přenese teorii do praxe. Jinak řečeno – přenese váš sen do reality. Přání vždy zůstává jen a pouhou teorií. 

✏️ Když o svém cíli přemýšlíš, neustále pozoruj, zda máš přání nebo záměr. Může se snadno stát, že máš záměr a opět díky pochybnostem, tvému okolí nebo jakémukoliv vnějšímu vlivu sklouzneš k přání. Když si toho déle nevšimneš, celý proces zpomalíš nebo úplně zastavíš.

MODUL 3. ~ Dokončeno
17%

2. LEKCE

Diapozitivy

Diapozitivy jsou krátké vizualizace, taková malá přesvědčení o realitě, která nám tu realitu snadno pokřivují.

Negativní Diapozitiv o nějaké mé vlastnosti: Díky nějaké mé nedávné negativní zkušenosti například s běháním (kamarádka se mi smála, že nedokážu běžet tak rychle jako ona, že nemám nadání na sporty a mám krátké nohy) si teď pomalu ale jistě vytvářím přesvědčení, že neumím běhat, a že jsem na sporty nemehlo. A tak při každé situaci, kdy bych měla běžet nebo dělat nějakou sportovní činnost, si vložím do mysli před tou aktivitou NEGATIVNÍ DIAPOZITIV, že jsem na sporty nešikovná. Automaticky si tak pokřivuji realitu. Moje mysl tomu v tu chvíli věří, a tak předvedu o dost horší výkon, než kdybych si tenhle diapozitiv do mysli nevložila. Někdo se na mě při sportu dívá a já si hned v mysli řeknu: „Všichni se na mě dívají, protože mi to nejde,  jsem trapná,“. Přitom pravda je taková, že ten člověk, který se na mě dívá, by chtěl taky začít sportovat, a že mě jen obdivuje! 

Jak vidíte sami, naše mysl umí být zrádná, když ji nekontrolujeme.

Negativní Diapozitiv o světe: Opět si ukážeme na příkladu. Pokud si po nějaké špatné zkušenosti začnu každý den vkládat do mysli diapozitiv, že svět je špatný, dobré věci se nedějí, a že se mi smůla lepí na paty….hádejte co! Pokřivím si realitu takovým způsobem, že si opravdu vše budu tak interpretovat a začnu věnovat pozornost všem špatným věcem. Ty se v mém životě začnou násobit a násobit. Protože kam jde pozornost…tam to i roste.

Takových diapozitivů jsme si během života vytvořili nespočet. Diapozitiv ale nezůstane navždy diapozitivem. Do mysli si ho vkládáme tak dlouho, až není potřeba si ho vkládat a uvědomovat. Po nějaké době zmizí, stane se součástí naší osobnosti. Stane se pevným přesvědčením v našem podvědomí.

Ale stejně tak, jako si vytváříme negativní diapozitivy, můžeme si vytvořit i pozitivní – prospěšný diapozitiv! Aneb Fake it till you make it. 

Pozitivní Diapozitiv o mé vlastnosti: Pokud se chci začít cítit více sebevědomě ve své práci, chci abych v ní byla více uvolněná a radostná – můžu si vytvořit přesně takový diapozitiv! Díky tomu, že si diapozitiv neustále připomínám, dívám se skrz něj, tak se začínám i sebevědomě a radostně ve své práci chovat. Opakuji to tak dlouho, až diapozitiv není potřeba a stane se to mou přirozeností. Do práce budu stále chodit sebevědomá, budu si ji mnohem více užívat a vše mi půjde lépe od ruky.

Pozitivní Diapozitiv o světě: Můžu si vytvořit diapozitiv, že svět je krásný, dějí se mi samé dobré věci, lidé jsou na mě hodní a štěstí se mi lepí na paty. Pokaždé, co budu například na procházce budu tímto diapozitivem žít. Za chvíli se začne odrážet nejen v mé mysli, ale i v mém okolí. Dekorace mého života se začnou měnit. Najednou najdu bankovku na ulici, nějaká žena mi jen tak pochválí šaty, budu prožívat radost z rozkvetlé louky, západů slunce..

Jednoduše realitu si ovlivňujeme stále, jen si to neuvědomujeme.

DIAPOZITIV MÉHO SNU🌟: Představím si svůj sen, jakoby se už splnil. Vytvořím si krátký obrázek, krátkou vizualizaci svého cíle. Vkládám si ho během dne několikrát do mysli a už se chovám a cítím se jako kdyby můj sen už byl skutečností.

JAK SI VYTVOŘIT DIAPOZITIV:

  • Krátce si obsah toho, co chcete, představte. Může to mít statický obrázek nebo se může klidně i hýbat. Vybavte si každý detail. Ve vizualizaci se díváte vlastníma očima. NEdíváte se z pohledu třetí osoby (jakoby z výšky).
  • Tenhle obrázek si „vložte“ do mysli. Dívejte se skrz něj, konejte skrz něj. Chováte se jako ta osoba ve svém diapozitivu! I se tak cítíte a jednáte.
  • Důležité je na svůj diapozitiv neustále myslet. Stále si ho připomínejte. Pokud si na něj vzpomenete jednou, moc výsledků opravdu neuvidíte.
  • Na situace, které zažíváte, reagujete stále skrz svůj diapozitiv.

Dejte si tak „velký“ diapozitiv, abyste se s ním dokázali sladit, uvěřit mu a chovat se podle něj. Překročte svou komfortní zónu, ale ne až tak, aby pro vás diapozitiv nebyl představitelný. Takže pokud nemáte žádné peníze, těžko se vám na svět bude dívat jako miliardář. Radši si vytvořte diapozitiv, že se vám v klidu dýchá a všechny účty platíte s vděčností a klidem na srdci.

✏️ Uvědom si, jaké diapozitivy sis za život vytvořil/a (napiš si). Jaké diapozitivy si vkládáš do mysli každý den. A zkus si vytvořit svůj první POZITIVNÍ diapozitiv. Dej si závazek, že při jedné konkrétní činnosti (třeba na každé procházce, při cestě do práce..) si vložíš tento diapozitiv do mysli a budeš skrz něj žít svou realitu. 

MODUL 3. ~ Dokončeno
65%

3. LEKCE

Jak si správně vybrat svůj cíl

Pokud si zvolíte správně svůj hlavní záměr – všechna postranní přání se splní sama, jak kdyby automaticky.

Cizí sen vám nikdy nepřinese štěstí. Duše se nikdy nezvládne realizovat v cizím sektoru. Proto se vždy sami sebe důkladně ptejte: Je tenhle sen opravdu můj? Není to sen mé kamarádky? Mých rodičů? Opravdu si to pro sebe přeji já nebo si to pro mě přejí moji rodiče? Je to můj sen nebo jsem na sociálních sítích viděl/a, že je tohle pokládáno za ideál a tak to chci automaticky taky?

Musíte přijmout za vzor svoji vlastní duši. To vám přinese ten největší úspěch.

Pokud nevíte, jaký je váš hlavní záměr, jaké je tu vaše poslání: Je to úplně v pořádku. Začněte používat diapozitivy. Vytvořte si diapozitiv, kde svoje životní naplnění znáte, kde ho žijete. Jenom si představte, jak děláte, co vás baví, jak se cítíte krásně a klidně. Jak záříte a jste úžasní v tom, co děláte. Jaké potěšení vám to přináší. Za chvíli vám do života přijde samo. Začnou vám chodit znamení, možnosti, nabídky..v tu chvíli se zaměřte na svůj duševní komfort a věřte mi, že svoje poslání nebo hlavní záměr poznáte.

Za svůj vzor musíte přijmout svojí duši. Čím víc budete sami sebou, tím více vám manifestace půjde. Tím budete v životě šťastnější, uvolněnější a vše se vám bude mnohem snáz dařit.

Duševní komfort: Příjemný jasný pocit. Pocítíte v prvním okamžiku jasné ano. Vnitřní klid a zároveň takové nadšené jiskřičky, možná trochu adrenalinu. Vaše duše začne zpívat.

Duševní nekomfort: Vnitřní nervozita, nejasnost. Musíte se přemlouvat argumenty rozumu, že tenhle cíl je pro vás ten pravý. Necítíte se uvnitř sebe dobře a klidně.

Duševní komfort + určitá nervozita: Možná cítíte duševní komfort. Když na svůj sen pomyslíte, tak víte, že je to to ono. Ale možná cítíte i určitou nervozitu. To se děje v případě, kdy máte velmi úzkou komfortní zónu. Váš cíl je pro vás až moc velký, špatně se vám věří, že byste ho opravdu mohli žít. V tomhle případě 100% pomůže vytvoření diapozitivu/vizualizace filmu, kterou vás naučím. Budete si vkládat do mysli diapozitiv, kde je váš cíl realita. Budete si vizualizovat, jak svůj cíl žijete, jak se  v něm cítíte. Díky tomu si rozšíříte svou komfortní zónu a nebude vám váš cíl připadat tak daleko. Vy si ho totiž několikrát prožijete ve své mysli a stane se něčím více normálním. Vaším standardem. Nervozita po pár dnech vizualizací odezní.

Pokud nervozita neodezní: Když diapozitivy ani vizualizace nepomohou, znamená to, že to není váš sen a cítíte duševní nekomfort.

Když děláte nějaké rozhodnutí – třeba zda máte přijmout novou pracovní nabídku, protože jsou tam super peníze, je to dobrá firma..ale vaše duše říká JASNÉ NE. Okamžitě vezměte nohy na ramena. Duše si nikdy pro sebe neumí přát nic špatného. Pokud v tuhle chvíli poslechnete místo svého vnitřního pocitu rozum – věřte mi, že za chvíli zjistíte, že to vůbec nebylo dobré rozhodnutí a přenese vás to do velmi negativních situací.

Musíte si umět DOPŘÁT. Nenechte rozum shazovat vaše touhy. Vy si zasloužíte všechno, co si přejete. Pokud si neumíte dopřát, nečekejte, že si nějaký sen splníte. Jste hodni všeho dobrého. Zasloužíte si jen to nejlepší.

Když si stanovujete záměr, musíte se držet těchto dvou pravidel:

1) ZAPOMĚŇTE NA PRESTIŽ 

Vůbec nepřemýšlejte, jak budete vypadat, když cíle dosáhnete. Jak se na vás budou lidé dívat, co si o vás budou myslet. Jaké postavení získáte nebo jakou hodnotu pro okolí budete mít. Zakažte si myslet na jakoukoliv i sebemenší prestiž. Pokud to neuděláte, nejspíš si zvolíte cíl, který je z ega, ne z duše. Uděláte chybu v manifestaci hned ze začátku.

2) NEPŘEMÝŠLEJTE O TOM, JAKÉ JSOU MOŽNOSTI DOSAŽENÍ CÍLE

Vy si teď stanovujete svůj sen. Jste v procesu zjišťování, zda je opravdu ten pravý. Tady není žádný prostor na přemýšlení, jak byste ho mohli dosáhnout. Vůbec vás teď nesmí zajímat, jaké jsou cesty dosažení daného cíle. V tu chvíli na scénu totiž přijdou vaše negativní přesvědčení, vaše limity, limity okolí, strachy.. a váš sen by mohl být zahnán do izolace už v prvopočátku. Vy nesmíte přemýšlet, jaké k němu vedou cesty, ale JAK SE PŘI PŘEDSTAVĚ DANÉHO SNU CÍTÍTE. Zda vaše duše začíná zpívat a všechny buňky ve vašem těle tančit. Zda cítíte duševní komfort. To je to důležité.

Pokud to totiž to váš sen opravdu je, tak vždycky přijdou cesty, možnosti a nástroje, jak svého cíle budete moc dosáhnout. Takže nemá žádný význam teď přemýšlet nad tím, jaké k němu vedou cesty. 

(Pokud máte tendenci si jako hlavní cíl dát vydělat nějaké množství peněz – přeskočte na chvíli do 4. modulu do 6. lekce Manifestace a peníze, kde vysvětluji, že peníze nemohou být jako hlavní cíl, jsou pouze vedlejším atributem. Cíl je to, co si od života přejete!)

✏️ Když přemýšlíš o jakémkoliv svém snu, vždy se sám/a sebe zeptej – Je tenhle sen opravdu můj? Není cizí? Cítím při něm duševní komfort? 

Teď si k ruce vezmi svůj pracovní list – Můj ideální život. Zaměř se na každou jeho část a zjisti, zda jsou to všechno opravdu tvé sny a zda při nich cítíš duševní komfort. Zvýrazni si barvami, co jde opravdu z tebe, a co si vlastně nepřeješ ze srdce.

MODUL 3. ~ Dokončeno
35%

4. LEKCE

Mysli velkoryse aneb
Jak jsem našla dokonalé bydlení s "nereálnými požadavky"

Okolnosti tvořím JÁ. Okolnosti si VYBÍRÁM JÁ. Není třeba se omezovat na to, co kolem sebe zrovna máte dostupné. Pokud si vaše duše něco přeje, tak to může i mít. Pokud se pro něco rozhodnete, naladíte se na to, okolnosti se začnou podle vašeho záměru upravovat a měnit. Začnou se přizpůsobovat. Budou odpovídat vašemu vnitřnímu světu. Vy jste zrcadlo. Vše se tvoří nejdříve uvnitř vás. V co budete věřit uvnitř sebe, to i brzy uvidíte ve vnějším světě. 

Vy si vyberete vrstvu reality, kde vaše požadavky budou realitou.

Nebojte se naslouchat své duši naplno. Jít si za tím, co si přejete bez ohledu na názory nebo limity ostatních lidí nebo společnosti.

Neustále se snažte rozšiřovat komfortní zónu vaši mysli. DOVOLTE SI MÍT VÍC. Dovolte si myslet ve velkém.

Až budete myslet ve velkém, tak důležitost toho „že myslíte ve velkém“, stáhněte dolů. A dejte si to jako něco normálního, jako svůj nový standard, který si zasloužíte. Není žádný důvod, proč byste něco nemohli mít. Je to jen vaše omezená mysl.

✏️ Vyplň si pracovní list a rozepiš vše, co tě k otázkám napadne. Následně si své odpovědi pročti a nech je v sobě usadit.

MODUL 3. ~ Dokončeno
50%

5. LEKCE

Manifestace v praxi ~ manifestační techniky

UPOZORNĚNÍ – Než si začneš tvořit diapozitiv a další techniky, projdi si následující šestou lekci 🙂

  1. Diapozitivy – vytvoř si diapozitiv svého cíle a vkládej si ho 3/5x denně do mysli (nastav si třeba budík)
  2. Vizualizace procesu (urychlení) – Sedni si do pohodlného sedu a zavři si oči na 2-3 minutky. Vizualizuj si, jak děláš kroky ke svému cíli (kroky, které ale máš těsně před sebou, nejbližší budoucnost) a ty kroky si představ naprosto ideálně. Jak jdeš krok po kroku, jak se u toho úžasně cítíš, všechno jde samo, jak tě napadají další úžasné nápady, jak tu cestu vylepšit. Jak ti chodí nové možnosti a příležitosti. Tenhle krok můžeš vynechat, ale celý proces manifestace to zefektivní a zrychlí. Můžeš si ho udělat třeba jen jednou dvakrát týdně.
  3. Technika FILMU – 2-3 minuty dlouhý film, ve kterém hraješ hlavní roli. Poskládaný z toho, co si v životě teď aktuálně nejvíce přeješ. Následně, co si film přehraješ – udělej jeden krok dopředu (klidně i úplně malý). Tvořením filmu tě provedu v následující lekci.

✏️ Nyní si sestav vlastní záměr a vlastní techniku filmu. (v následující lekci 6. lekci) Až budeš mít hotovo, nezapomeň si z tvého záměru vytvořit i diapozitiv!

MODUL 3. ~ Dokončeno
85%

6. LEKCE

Sestav si svou vlastní manifestační techniku na míru

A je to tady! Čeká tě ta nejzábavnější a hlavně nejvíce podstatná část kurzu. Tady se totiž začínají dít ty vysněné věci…

V téhle lekci si sestavíš svůj záměr. Můžeš si vzít na pomoc i pracovní list – Můj ideální život, od kterého se můžeš odrazit.

Až budeš mít vše hotové – vytvoř si z tvého záměru i krátký diapozitiv (krátkou vizualizaci cíle – viz lekce Diapozitivy). 

 

✏️ Dej si dostatek času na detailní sestavení svého záměru. Procesem tě provedu krok po kroku v pracovních listech. Zároveň si pro inspiraci a správné pochopení můžeš přečíst vyplněnou ukázku.

2. Krok

Svůj záměr si dej jako tapetu telefonu – počítače. Ať ho máš neustále na očích, programuješ si ho do svojí mysli a každý den si ho připomínáš. 

Můžeš využít předpřipravené šablony, do kterých Ti stačí vyplnit text a stáhnout si je!

3. Krok

Vytiskni si svůj manifestační plánovač, který ti pomůže v každodenní praxi. Za každou manifestační techniku nebo krok dopředu ke svému snu, si udělej čárku. Bude tě to motivovat a zároveň udržovat v procesu.

Jak dlouho se manifestačního plánu držet?

Ze začátku doporučuji alespoň měsíc. Dej si za cíl, že si odškrtáš 4 týdny (4x plánovač). Dělej každý den techniku filmu, připomínej si, že se na svět díváš skrz svůj diapozitiv a každý den udělej alespoň jeden reálný krok dopředu. Už během 14 dnů začneš pozorovat změny nejen v sobě, ale i ve vnějším světě.  

Nezapomeň, že se u technik stále potřebuješ cítit dobře. Kdyby ti například už po 14 dnech scénář tvého filmu neseděl, neboj se ho poupravit! To samé platí pro hudbu, pokud už se ti po nějaké době nebude líbit a nebudeš se u ní cítit tak dobře, jednoduše ji vyměň za jinou. 🙂 Nic není dogma, jde o tvůj dobrý pocit.

Až se posuneš dál, splníš si svůj první záměr, můžeš si celým procesem projít znovu a sestavit si nový. Tohle není technika, kterou uděláš jednou za život a dost. Může to být celoživotní pomocník. Vždy když v životě ucítíš, že je třeba změny, tvoje duše tě zavolá k novému snu – vytvoř si nový film a opět si ho přehrávej a PROŽÍVEJ každý den. Během života si tímhle procesem můžeš projít několikrát. Třeba každý rok jednou, dvakrát nebo jednou za dva roky, podle tvého pocitu. Ale samozřejmě můžeš využívat techniky neustále, stejně se za chvíli stanou tvým automatickým návykem a diapozitivy si budeš vkládat v lehkosti každý den.:)

MODUL 3. ~ Dokončeno
100%

Před koncem třetího modulu máš možnost, „otestovat“ si své znalosti. Zda není potřeba se k některé lekci vrátit a podívat se na ní podrobněji. Tyhle „ankety“ slouží jen k tomu, abyste si vyzkoušeli, zda vše opravdu chápete. Výsledky jsou anonymní a rozhodně by to pro vás neměl být žádný stres. Jen další učební pomůcka.🙏🤍

Gratuluji! Zvládl/a jsi třetí modul! 🥳

Teď už o manifestaci víš skoro vše, co je opravdu potřeba. Máš všechny nástroje na vytvoření si života svých snů.✨ Důležité je, jít do praxe opravdu naplno, mít pevnou vůli a věř mi, že to bude stát sakra za to! Poctivě žij svým diapozitivem, přehrávej si svůj film a přelaďuj se na to, co si v životě přeješ. A hlavně..rozejdi se ke svému snu. Každý den udělej reálný krok dopředu. Ať nemáš přání, ale záměr, protože jak už víš…Přání se neplní, plní se záměr.

Čtvrtý modul je tu pro tebe jako doplnění všech informací, které bys mohl/a ještě potřebovat. Projdi si ho opravdu celý, ať nepřijdeš o žádnou super informaci, která ti s tvořením tvojí vysněné reality pomůže.🌟