Tvůj KURZ MANIFESTACE od A do Z

Od přání ke skutečnosti

1. LEKCE

Energetická kyvadla

Energetická kyvadla: Energeticko-informační struktury, které tvoří stejně smýšlející skupiny lidí. Kyvadla se neustále snaží přilákat další lidi/přívržence, aby kyvadlo mělo větší a větší sílu. Kyvadlu je jedno, z jako strany ho budete kývat (jestli mu budete dávat pozitivní energii nebo tu negativní), jde mu POUZE o vaší pozornost – energii.

Kyvadla jsou jak pozitivní, tak negativní. Mohou vás buď vysávat a vyčerpávat nebo naopak vám budou prospěšná. Jsou všude okolo nás, není možné se kyvadlům vyhnout – to byste museli bydlet celý život někde v jeskyni, kde byste nepotkali žádné další lidi.)

Kyvadlo může být: demonstrace (za cokoliv), značka/firma, celebrita, naštvaná skupina lidí, ale i váš šéf, kterého třeba naštvala manželka a pozve si vás na kobereček. Jakýkoliv člověk může vytvořit své vlastní kyvadlo a lapit další lidi, kteří se k jeho kyvadlu připojí.

Vybírejte si prospěšná kyvadla. Negativní kyvadla ignorujte, choďte lhostejně okolo. Nevpouštějte si je k sobě.

Kyvadlo nedokážete nijak zničit. Porazí ho jen další kyvadlo. Ale můžete ho odmítnout nebo utlumit.

 1. Odmítnutí kyvadla: Ignorovat, jen NEZÚČASTNĚNĚ POZOROVAT. Nesnažte se ho na sílu odstranit – dáváte mu tak energii. Uznejte právo na existenci a jen projděte lhostejně okolo. Buďte v roli pozorovatele. Nenechte se do něj vtáhnout nebo rozhodit.
 2. Utlumení kyvadla: Když nejste schopni ho odmítnout. Utlumit ho můžete dvěma způsoby: 1) Humorem převraťte situaci na vtip, udělejte si z toho srandu. 2) Udělejte cokoliv, co do daného scénáře (u kterého je předem známo, jak se bude vyvíjet) nepatří – využijte fantazii.

Vybírejte si, do čeho CHCETE dávat energii, a do čeho ne. Zachovávejte vnitřní klid a nenechte se strhnout každým kyvadlem, které přijde. Buďte v pozadí a vědomě si vybírejte, jakého kyvadla se chcete zúčastnit.

Afirmace: JE MI TO JEDNO. Je nejlepší ochrana před kyvadly.

✏️ Sleduj v následujících dnech POZORNĚ kyvadla okolo sebe. Jen tak opravdu zjistíš, co to kyvadla jsou. Pouze tak se naučíš s nimi pracovat, po čase už na to nebudeš neustále muset myslet, ale budeš poznávat kyvadla automaticky. Je nutné VYTVOŘIT SI NÁVYK si kyvadla uvědomovat a vědomě si volit, zda se kyvadla budeš účastnit nebo ne.

MODUL 2. ~ Dokončeno
20%

2. LEKCE

Nadbytečné potenciály

Nadbytečné potenciály: Nadbytečná energie, která nemá využití a přivolává rovnovážné síly, které se snaží opět nastolit rovnováhu a tu nadbytečnou energii odstranit (většinou formou překážek).

Nejčastější nadbytečný potenciál je DŮLEŽITOST.

Čím vetší důležitost vytváříte, tím více vám bude chodit překážek. Pokud je pro vás životně důležité dostat tu vyšší pozici v práci a jste z toho neustále nervózní – bude vám chodit víc a víc překážek a nakonec možná ani toho vysněného povýšení nedosáhnete.

Když vám to ale bude jedno, nebudete vytvářet žádnou důležitost (takže manifestaci necháte volný průběh bez tlaku a lpění), vše půjde hladce a za chvíli se budete moct těšit z lepší pracovní pozice a více peněz.

Neustále snižujte hladinu důležitosti svého přání. Čím více vám to „bude jedno“, budete se při myšlence na své přání cítit v klidu: tím rychleji, bez překážek a lépe vše půjde.

Proto NIKDY nesázejte vše na jednu kartu, i kdyby byla jakkoliv jistá. Vždy si včas vytvořte plán B. Ten vám pomůže snížit důležitost a díky němu se budete cítit více v klidu.

Čím více budete tlačit a lpět na svém přání – tím více bojujete s proudem a tím více si zaděláváte na problémy. Důležitostí vytváříte obrovský TLAK a paradoxně si tak svoje přání jen oddalujete.

Udělejte ze svého snu něco, co je pro vás normální a dosažitelné.  Neberte ho jako něco k čemu se musíte modlit, něco co dáváte na piedestal a je to od vás daleko.

Znáte to asi také: Když vám bylo něco jedno a netlačili jste na to, splnilo se to v lehkosti skoro samo. Zato když na tom záviselo vše a vy jste na to tlačili – bylo tam milion překážek, vzalo vám to spoustu energie a buď se to nesplnilo vůbec nebo ne tak, jak jste si přáli.

Překážky se nesnažte na sílu přemáhat, ale snižujte jejich důležitost. Ulehčíte si neskutečně život a manifestace vám začne konečně fungovat.

Snížit důležitost můžete třemi způsoby: 

 1. Uvědomit si, že důležitost vytváříte. Snížit jí a uklidnit se. (vymyslet plán B/ smířit se s porážkou)
 2. Vizualizovat si, jak svůj sen žijete. Pokud chcete například velký dům se zahradou – vizualizujte si, jak krájíte zeleninu v kuchyni, zapínáte pračku ve vaší technické místnosti, sázíte květiny na vaší zahradě. Jednoduše si to vaše vysněné několikrát prožijte ve svojí mysli. Už to pro vás nebude neznámé a „tak daleko“. Už jste to zažili, pomalu a lehce se to přibližuje vašemu standardu a vy tak efektivně důležitost začínáte snižovat. + vyhledávejte si obklady do koupelny na internetu, vybírejte si vybavení v obchodech, přemýšlejte nad detaily a svou vizi si vyšperkujte. Přibližte se svému snu. Ať je to pro vás normální.
 3. Humor. Jakmile ucítíte, že na své přání opět vytváříte důležitost, tlačíte na něj: převraťte situaci v humor. 

Vesmíru/životu/manifestaci… je úplně jedno zda si přejete získat fotbalový míč nebo vilu v Itálii. Z energetického hlediska je to to samé – jen forma energie. Jen vy danému předmětu přisuzujte nadbytečnou důležitost. Určují to jen vaše vlastní limity. Jen vy určujete, co je snadno splnitelné, a co jen těžko. Kdyby pro vás bylo úplně stejně představitelné zmanifestovat si vilu stejně tak snadno jako fotbalový míč – za chvíli byste si v ní dávali na terase kávu.

Proto neustále dokola snižujte hladinu důležitosti svého přání.

Svoje přání berte jako VÁŠ STANDARD. Je to pro vás naprosto možné. Můžete to mít, jako nic.

Takže jak nejlépe a nejrychleji dosáhnout svého snu? SNIŽTE JEHO DŮLEŽITOST NA MINIMUM A VNÍMEJTE HO JAKO NĚCO NORMÁLNÍHO.

Čím více důležitosti něčemu připisujete, tím větší je pravděpodobnost, že se to nesplní. Berte svůj sen jako když si jdete do pekárny pro pečivo. Je to standart, pro vás naprosto možné.

✏️ Pozoruj hladinu důležitosti svých přání. Zjisti, jakou důležitost vytváříš u přání, která aktuálně máš.

MODUL 2. ~ Dokončeno
40%

3. LEKCE

Přání VS Záměr

Přání: Pouhá myšlenka, vzdušný zámek, nadbytečný potenciál v ryzí podobě a zaměřuje se jen na konečný výsledek. Člověk jen sní a často pro své přání nic nedělá.

PŘÁNÍ SE NEPLNÍ. PLNÍ SE JEN A POUZE ZÁMĚRY.!!!

Záměr: Přání + jednání, odhodlání jednat = ZÁMĚR. Soustřeďuje se na cestu, proces k cíli. Zvolíme si svůj cíl a jen střídáme nohu přes nohu – jdeme cestou ke svému cíli. Nepřemýšlíme nad tím, zda je ho možné dosáhnout. Je to záměr, tedy jasná věc, jako když jdu do trafiky pro noviny. Nemám pochybnosti, vždyť už to mám stejně dávno v kapse. Jen se rozejdu a konám, vše ostatní přijde samo po cestě. Pokud budete stát na místě, nezmění se NIC. Rozejděte se ke svému cíli, i kdyby to měly být ty nejmenší až skoro nevýznamné kroky do předu.

Vyberte si jeden sektor přání, které spolu souvisí a na ten soustřeďte svou pozornost. Nelze plout do všech stran najednou. 

Svůj záměr berte jako svůj STANDARD. Není to nic zbožného, obrovského a nemožného. Nestavte ho na piedestal – tak vytváříte důležitost. Váš záměr je pro vás NORMÁLNÍ. 

Hned ze začátku se smiřte s tím, že se vaše přání nemusí splnit. Mějte PLÁN B. Smiřte se s porážkou jen na začátku a jednou/dvakrát a dost. Potom už si nepřehrávejte porážku v hlavě a soustřeďte se jen na svůj záměr. 

Tři druhy přání:

 1. Silné přání (přání + odhodlání jednat)
 2. Toužebné/nečinné přání (přání = nadbytečný potenciál v ryzí podobě)
 3. Závislost na daném objektu: Nejnebezpečnější přání vůbec. Bere nám obrovské množství energie, vytváří velký tlak a přivolává rovnovážné síly, které nám stále posílají překážky a další zklamání. Na konci člověk přestane věřit, že si svou realitu může zvolit a stane se z něj opět oběť.

✏️  IDENTIFIKUJ jaké typy přání jsi doposud měl/a. Možná sis vyzkoušel/a i více typů přání – zrekapituluj, jaké z nich se splnilo a jaké ti jen vzalo energii.

MODUL 2. ~ Dokončeno
60%

4. LEKCE

3 typy životních cest

 1. Pozice Oběti: Nepřevzetí zodpovědnosti za svůj život a své prožitky. Vše svádí na „něco venku“ nebo na jiné lidi. Nehlídá si své myšlenky.
 2. Pozice Bojovníka: Bojuje o své místo na světě. Bojuje o své místo v práci, o zvýšení příjmů, o přijetí od ostatních lidí… Musí dřít, aby „něčeho dosáhl“.  Snaží se stále někomu (nebo sobě) něco dokazovat. Stojí ho to velké množství energie a chodí mu spoustu překážek, které musí na své cestě překonávat.
 3. Pozice Tvůrce/Vybírače: Nebojuje se životem, ale zároveň neodevzdává zodpovědnost za svůj život někomu zvenku. Vybírá si, co v životě chce žít a netvoří zbytečné překážky. Nechytá se na každé kyvadlo a netvoří nadbytečné potenciály. Jeho vysněný život ho nestojí spoustu energie. Svou realitu si vybírá tím, že má záměr.

DŮLEŽITÉ

Je naprosto normální a v pořádku, že ne vždy jste v pozici tvůrce svého života. Někdy jednoduše přijdou situace, kdy i ten nejsilnější člověk spadne do pozice oběti. Nechá se semlít nějakou negativní situací a až po nějaké chvíli zjistí, že vlastně odevzdává svou zodpovědnost tam někam ven a je obětí. Stěžuje si, že za jeho trápení může jiný člověk, stát, osud..

Když se vám to stane, nijak se za to nesuďte. Neobviňujte se, neshazujte se, ale naopak se obejměte a dejte si soucit. Prožijte negativní emoce, uvědomte si situaci a až na to budete mít sílu a největší vlna emocí odezní, postavte se zpátky nohama na zem. Podívejte se na svůj život z vyššího úhlu pohledu a stoupněte si opět do role tvůrce. Vyberte si, jak s danou situací naložíte nejlépe pro sebe. 

Nikdy nejsme 100% jen v pozici oběti, bojovníka nebo tvůrce. Vždy se nějakým způsobem pozice v životě střídají. Důležité ale je, v jaké pozici jsi největší část svého života.

✏️ Napiš si:

✨Jakou životní cestu sis už vyzkoušel/a?

✨Na jaké cestě jsi nyní?

✨Jakou cestou se chceš vydat?

Podívej se na lidi ve svém okolí a zkus odhadnout, jakou cestu si vybrali oni.

MODUL 2. ~ Dokončeno
80%

5. LEKCE

Jedinečná esence Tvojí Duše

Než se pustíme do praxe, která vás ve třetím modulu čeká, je důležité pochopit roli vaší duše v celé manifestaci. Co si opravdu přejete ze srdce totiž půjde manifestovat velmi snadno. Pokud ale máte nějaké přání, které není vaše, ale je vlastně cizí (celý život vám vaši rodiče říkají, že tohle byste si měli přát, společnost ukazuje, jak by váš život měl vypadat a podobně..), půjde to nejen ztuha, ale stejně nedosáhnete toho, co jste si představovali. Jak poznat, zda je přání vaše nebo cizí, více rozebereme ve třetím modulu.

Čím víc budete sami sebou, čím více budete poslouchat svůj vnitřní hlas, tím více budete v životě šťastnější. Tím více se vám bude dařit, budete si přitahovat skvělé lidi i situace do života.🌷 Pokud se vydáte na opačnou cestu, kdy půjdete cestou toho známého „zdravého“ rozumu, bez toho aniž byste svou duši poslouchali, vydáváte se směrem, který vám štěstí nepřinese. Naopak to bude cesta plná překážek, negativních situací, utrpení a neúspěchu. Proto je naprosto esenciální vědět, co si přejete opravdu VY.

✏️ Vyplň pracovní list v příjemném prostředí a klidu. Dej si opravdu čas na sepsání odpovědí. Napoj se na sebe a piš, co ti přichází. Následně si své odpovědi znovu přečti a reflektuj.

MODUL 2. ~ Dokončeno
100%

Před koncem druhého modulu máš možnost, „otestovat“ si své znalosti. Zda není potřeba se k některé lekci vrátit a podívat se na ní podrobněji. Tyhle „ankety“ slouží jen k tomu, abyste si vyzkoušeli, zda vše opravdu chápete. Výsledky jsou anonymní a rozhodně by to pro vás neměl být žádný stres. Jen další učební pomůcka.🙏🤍

Super! Jsi u konce druhého modulu! 🥳

Už jsi nahlídl/a do základních témat, které jsou pro ÚSPĚŠNOU manifestaci podstatné. Už teď víš spoustu věcí, které většina lidí v manifestaci bohužel dělá špatně a často to končí neúspěchem. Máš nejlepší základ pro to, pustit se do třetího modulu a tím i do praxe naplno. Neboj, to učení se teorie ve výsledku bude stát opravdu za to. 🙂 ✨