Manifestační výzva

1. Týden

Vítám Tě u 1. týdne výzvy 🥳

Už máš za sebou včerejší úvodní lekci, kdy jsme si nastavili základní principy výzvy. 

Svůj sen máš definovaný, a tak není na co čekat, vrhneme se na to! 

Tip: Ráno moudřejší večera – a tak doporučuji, si svůj záměr ještě projít a zkontrolovat, jestli je to vážně on 🙂 Svůj sen by sis měl/a přát TY (neměl by to být sen tvých rodičů ani partnera). Proto se ujisti, že tvé přání je vážně TVÉ.

 

Meditace 🧘‍♀️

Dnes Tě čeká první ranní meditace. 🧘‍♀️ Tuhle meditaci si pouštěj ráno (hned po probuzení, po snídani nebo třeba po svých ranních rutinách, co Ti bude nejvíc komfortní). Ale důležité je, aby meditace proběhla ještě před tím, než začneš pracovat, tvořit, učit se a podobně. Jednoduše než samotný den začne 🙂

Meditace Ti pomohou NALADIT se na nový den, aby byl úspěšný, v lehkosti a v radosti. Ráno je mysl ještě čerstvá a tvárná, takže po pár dnech sám/a uvidíš, jaký úžasný efekt mají! Budeš mít skvělou náladu hned po ránu a budeš se těšit na nový den.☀

Tuhle meditaci budeš teď poslouchat 10 dní. 🎧

TIP: Meditaci si dej vždy do sluchátek. Nejen, že budeš mít kvalitnější poslech a budeš se lépe soustředit, ale nebudou Tě rušit ani okolní vjemy. Vytvoříš si tak na chvíli svoji bublinu 🙂

Když klikneš na tři tečky vedle symbolu zvuku, můžeš si meditaci stáhnout.

Odškrtávací plánek

V odškrtávacím plánku si každý den doporučuji odškrtnou svojí práci.

V políčku „Myšlenky k záměru“ a „Stop negativní myšlenky“  doporučuju použít místo fajifky (✓) barvičky. Zelená – dařilo se mi daný den hlídat negativní myšlenky, oranžová – dařilo se mi to průměrně, červená – dnes se mi tolik nedařilo.

 

Shrnutí

  • Každý den si udělej 2x (3x) vizualizační techniku a nezapomeň po ní vždy udělat JEDEN MALÝ KROK DOPŘEDU ke svému snu. (Ať už si budeš zjišťovat informace, zapisovat poznámky, plánovat,  tvořit, cokoliv, co Tě posune v před 🙂
  • Každý den ranní meditaci
  • Odškrtávání v týdenním plánku
  • Dodržování denního plánu o 7 bodech (z úvodní lekce)

během týdne sem budou přibývat denní tipy, rady, video lekce a speciální meditace.

Takže se sem nezapomeň občas podívat a načerpat novou inspiraci 🙂

Týdenní inspirace a tipy

1. Tip 

Pokud jsi ještě neslyšel/a epizodu podcastu jménem MANIFESTACE v praxi, doporučuji si pustit. 🙂 Ještě víc se tak naladíš na výzvu a třeba tam nachytáš i nějakou tu inspiraci. 

Odkaz na spotify: https://open.spotify.com/episode/147ng7ltEIGTN0sboRFeVJ?si=97c96afff32440fa

2. Tip 

Pokud by se Ti stalo, že bys sis zapomněl/a přehrát svůj film a doháněl/a to večer, nastav si dvakrát denně budík. Na ten čas, kdy si myslíš, že budeš mít ty 3 minutky prostor. 🕑

3. Tip

Víš, jaký je rozdíl mezi negativní a prospěšnou myšlenkou? 

Ráda občas zaměňuju pojem „pozitivní myšlení“ za PROSPĚŠNÉ myšlení. Protože i taková negativní myšlenka pro náš život může být prospěšná, tudíž pozitivní. 

Příklad: Když budu kouřit a budu mít myšlenky typu – kouření mi ubližuje, necítím se po tom zdravá.. jsou to negativní myšlenky, ale prospěšné, protože právě díky nim se třeba rozhodnu přestat kouřit.

NEBO – Moje práce mě nenaplňuje, každý den jsem z ní ve stresu a neprospívá mi na žádné úrovni. Jsou to „negativní“ myšlenky? Ano. Jsou prospěšné? Ano. Právě díky nim se možná konečně odhodlám změnit svojí práci a najdu si tu, která mi bude více vyhovovat.

V životě POTŘEBUJEME mít i negativní myšlenky. Abychom věděli, co chceme, a co ne. 

Ukázka negativní myšlenky, která není prospěšná: Tohle stejně nezvládnu, nejsem na to dostatečně dobrá. Co když se to pokazí? 

Zkus se po zbytek výzvy zaměřit na to, abys uměl/a rozpoznat, jaká myšlenka je opravdu negativní a je jí potřeba nahradit… a jaká je naopak pro Tebe prospěšná. 🙂

 

4. Tip

Jak stopnout negativní (neprospěšné) myšlenky?

Přehraj si video lekci pod tímto textem. 🎞

Já ti tady sepíšu důležité body z videa, které si zapamatuj nebo napiš například ke svému dennímu plánu. 🙂

• Začni se cítit – vnímat sám/a sebe. 

Často jsme od sebe úplně odpojení a nevnímáme, co nám dělá dobře, a co naopak ne. Většinou to zjistíme až když dokoukáme ten hororový film – po něm si říkáme, že jsme se na něj neměli dívat. Ale proč to nezastavíme už při prvních pocitech, kdy nám začne dělat nějaká myšlenka nebo vnější věc špatně (stažený žaludek, zatnuté svaly, úzkost, zádrž dechu..)? Nejsme na to naučení. Už na základní škole nás učili svoje pocity potlačovat. 

(Naše tělo dalo signál, že si potřebuje odskočit na záchod. Ale školní řád nás naučil, že to musíme potlačit dalších 45 minut a počkat na přestávku. V podstatě už od útlého věku jsme učeni nebrat signály těla tak vážně a nerespektovat je (i přesto, že je to nezdravé).)

Takže prvním krokem je sledovat své myšlenky a pocity. Podle toho, jak se cítíme – jestli dobře nebo špatně, okamžitě poznáme, jestli myslíme pozitivně nebo negativně.

1. Slovo stop (nebo jakékoliv jiné na zastavení proudu negativních myšlenek – poté začít myslet na úplně něco jiného)

2. Začít dělat jinou činnost, u které budeme svojí pozorností na 100% (tím přestaneme rozvíjet negativní proud myšlenek, ale své myšlenky upneme jinam)

4. Dát prostor svému strachu (Pokud se vám myšlenky, které souvisí s nějakým vaším strachem, stále dokola vrací, zastavte. Dejte svému strachu prostor se plně projevit, aby v budoucnosti už nemusel. Sepište si ho do detailu na papír a napište si k němu jeho řešení jako v úvodní lekci.)

5. Diskomfort – (Chceme, aby negativní myšlení NEBYLA vaše komfortní zóna. A tak svoji mysl můžete vytrénovat pomocí negativní motivace. Po každé, co budete dlouho myslet negativně a nezastavíte to v čas, udělejte si pár kliků nebo dřepů. Mozek si tohle velmi rychle zapamatuje a bude se tomu chtít vyhnout. 🙂 Zároveň vaše tělo pohyb ocení. Tuhle metodu stačí použít párkrát ze začátku, když vám to opravdu jinak najde. Pokud naopak proud myšlenek zastavíte v čas, můžete se obejmout. ❤

Video lekce - STOP negativním myšlenkám

V ÚTERÝ 24.1 ZAČÍNÁ DRUHÝ TÝDEN VÝZVY, NEZAPOMEŇ SE PŘEsUNOUT Z ÚVODNÍ STRÁNKY TAM 🙂